Bilety na górę w górę

Tradycyjnie datą rozpoczynającą sezon turystyczny jest 1 maja. Pogoda i turyści na majówkę dopisali. Można powiedzieć nawet, że było zbyt tłoczno. Kazimierz Dolny jest maleńkim miasteczkiem i pojemność turystyczna, jak zwykle w długie weekendy została przekroczona. Do miasteczka przyjechali turyści ze wszystkich stron Polski, ale i z zagranicy. Zakopiańczycy tu chcieli uciec przed tłumami w Tatrach. Nie udało im się.

Ze względu na inflację oraz wzrost cen wszystkich artykułów należało się spodziewać także wzrostu cen usług. A w tym, cen biletów do kazimierskich atrakcji.

Wraz z początkiem kwietnia wzrosły centy biletów do oddziałów Muzeum Nadwiślańskiego. Należy się liczyć ze wzrostem cen od 20 % w górę. Pełen cennik biletów do kazimierskiego muzeum TU. Ceny podniosło także Muzeum Czartoryskich w Puławach – cennik TU. Mimo wzrostu cen, turyści chętnie odwiedzali ciekawe wystawy muzealne naszego regionu.

Na długi weekend wzrosły też ceny biletów wstępu na Górę Trzech Krzyży i do Korzeniowego Dołu. Na Górę grupy zapłacą 4 zł/os, a turyści indywidualni 5 zł/os. W Korzeniowym trzeba będzie zapłacić za wstęp 3 zł/osoby. Wzrosły też ceny za parkowanie autokarów w weekendy. Obecnie to 70 zł/ dzień.

Na szczęście bilety wstępu do Zespołu Zamkowego w Kazimierzu Dolnym pozostają bez zmian. Za wejście na zamek i basztę, tak jak w zeszłym roku zapłacimy 7 zł za bilet ulgowy i 10 zł za cały.

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *