3. Regaty Kazimierskie

Sierpień zakończy się nad Wisłą 3. edycją Regat Kazimierskich. Impreza rozgrywa się pod patronatem Burmistrza Kazimierza Dolnego.

Kazimierskie Towarzystwo Wiślane zaprasza 27 sierpnia w sobotę na 3. Regaty Kazimierskie. Zostaną one rozegrane pod prąd na 360. km Wisły w pięciu kategoriach. Tradycyjne jednostki ożaglowane (kategoria pierwsza), łodzie pychowe (kategoria wyczynowa), kategoria open, kategoria kobiet oraz kategoria lekka: kajak, canoe, sup.

-W tym roku impreza przesuwa się z ostatniego piątku wakacji na sobotę. Wygląda na to, że będziemy mieli z tego względu więcej uczestników i większą publiczność i tak już zostanie na kolejne lata – piszą organizatorzy Paulina i Piotr Lifetime Productions. – Do grona organizatorów dołącza Miasto Kazimierz! Także plan biegów został usprawniony: wszystkie kategorie „chodne” ruszają o godzinie 16.00 z 360. kilometra w górę rzeki jednocześnie i muszą bieg ukończyć pod rygorem dyskwalifikacji do godziny 17.00, kiedy to z linii mety, kilometr 359. (przystań statków), rozpocznie się Bieg harpaganów, kategoria „spławna”, tylko na wiosłach w dół, do kilometra 360 oznaczonego boją. Dzięki wsparciu Dwóch Żywołów uruchamiamy Kategorię lekką (kajak, canoe, sup)!

Zgłoszenia do 27 sierpnia

Jak informują organizatorzy już zgłoszono pięć żaglowców, w pozostałych kategoriach weźmie udział kilkanaście załóg.

-Zainteresowaniem cieszy się Kategoria Pań ogłaszana w poprzednich edycjach, lecz jak dotąd nierozegrana. Przewiduje się bieg „chodny”, czyli pod prąd na Szelfie Śródmiejskim, czyli od łachy (km 359,8) do linii mety km360 do godziny 17.00. Potem Bieg harpaganów. Tak więc każda załoga ma szansę wrócić z Regat z dwoma medalami: „spławnym” i „chodnym”. Po zawodach piknik wodniacki (wsparcie „Gontala”) z koncertem szant Bridge Band i Jazz Hit Band (sponsoruje Med-Laser) na scenie Kazimierskiego Towarzystwa Wiślanego – piszą organizatorzy.

Wciąż można zgłaszać załogi do Regat. Zgłoszenia przyjmowane są na przystani Kazimierskiego Towarzystwa Wiślanego Al. Kazimierza Wielkiego 1 do 27 sierpnia do godziny 15.00

Program 3. Regat Kazimierskich

do 15:00 rejestracja zawodników

16:00 wyścigi

17:00 parada i bieg wiosłowy z prądem dla harpaganów

18:00 koncert szant Bridge Band i Jazz Hit Band , w przerwie ogłoszenie wyników

3. Regaty Kazimierskie 27 sierpnia sobota start godzina 16:00 z przystani Kazimierskiego Towarzystwa Wiślanego Al. Kazimierza Wielkiego1. Wstęp wolny

Czytaj także: Złoto dla regaty z Kazimierza>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *