231. rocznica Konstytucji

Dzień Konstytucji to święto państwowe. W Kazimierzu jak i w całym kraju trwały uroczystości. Rozpoczęły się tradycyjnie w farze, by następnie kolumną przejść przez rynek przed klasztor na miejsce pamięci narodowej.

Podczas obchodów święta Konstytucji podkreślano wartość wolności, tym cenniejszą, że nie wszystkim daną. Tegoroczne obchody zdominowane zostały przez wojnę na Ukrainie, której skutki są widoczne także w Kazimierzu w postaci setek uchodźców. Troszczy się o nich lokalna społeczność.

– Najważniejsze jest to, by być razem i chociaż przez chwilę zastanowić się nad tym, gdzie dziś bylibyśmy bez naszej konstytucji, gdzie bylibyśmy bez naszych wartości – napisał na swoim profilu na Facebooku burmistrz Kazimierza Dolnego Artur Pomianowski. – Wspólnie jako naród polski świętujemy naszą wolność. Nasze istnienie. Celebrujmy to przy każdej możliwej okazji. I bądźmy razem z Ukraińcami, niech pamiętają, że wolność, wspólnota i bezpieczeństwo jest w zasięgu ręki, że wierzymy, że już wkrótce oni też będą świętować.

W uroczystościach uczestniczyły poty sztandarowe straży pożarnej, szkół i innych instytucji oraz mieszkańcy. Wyrazem umiłowania wolności były złożone pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego biało – czerwone kwiaty. Zapalono znicze.

Zobacz film z przemówieniem burmistrza Kazimierza Dolnego>>>

Zobacz film z przemarszem pocztów sztandarowych>>>

Czytaj także: Niepodległość po raz 103.>>>

Witaj
Zapisz się na nasz newsletter

Będziesz otrzymywać informacje o ciekawych wydarzeniach

Nie wysyłamy spamu, nie przekazujemy nikomu adresów email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *